Index » Porady Budowlane

 

Porady Budowlane

Od czego zależy izolacja ścian zewnętrznych?

Projektowanie i budowa ścian (przegród budowlanych) współczesnych budynków musi odpowiadać wielu normowym parametrom - wytrzymałości, izolacji cieplnej, izolacji akustycznej oraz odporności ogniowej. Materiały budowlane stosowane do konstrukcji ścian powinny optymalizować te parametry w zależności od naszych potrzeb.
» czytaj dalej

Najwyższy czas

Dla większości kierowców przygotowanie samochodu do zimy to sprawa oczywista. Dużo bardziej beztrosko właściciele domów obchodzą się ze swoimi nieruchomościami. Korzystając z lekkiej zimy dom, a przede wszystkim dach, również należałoby dokładnie sprawdzić.
» czytaj dalej

Na lata naj, naj…

Najtrwalsza i najbardziej praktyczna. Ma ładnie wyglądać i nie sprawiać problemów w konserwacji. Podłogi zmieniamy niezwykle rzadko, dlatego warto wybrać taką, która posłuży przez lata. Posadzka z płytek ceramicznych - czy na pewno jest taka „naj”?
» czytaj dalej

Ceramika niejedno ma imię

Co to jest ceramika budowlana? Pierwsze skojarzenie: dach, cegła. Ale za nazwą „ceramika” kryją się również: płytki posadzkowe, cegła brukowa czy tzw. elementy gotowe.

O dachach ceramicznych napisano już prawie wszystko. Od czasów rzymskich dachówka ceramiczna zadomowiła się w architekturze europejskiej i wciąż się podoba. Podobnie ma się rzecz z cegłą klinkierową. Oprócz estetyki przemawia za nią wyjątkowa trwałość. To chyba najczęściej przytaczana cecha ceramiki budowlanej. Z naturalnej gliny powstają jednak jeszcze inne ciekawe produkty, które mogą upiększyć nie tylko dom, ale również jego najbliższe otoczenie.
» czytaj dalej

Między Saharą a Syberią

Czy w Polsce zmienia się nam klimat? Jednoznacznej odpowiedzi brak, ale coraz więcej sygnałów potwierdza, że rodzimy klimat traci swój „umiarkowany” rozsądek. Wobec skrajnych warunków pogodowych technologia murowania, którą wybiorą inwestorzy będzie mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości wymarzonego domu i komfortu, jaki powinien zapewnić.

„… w żłobie dano”
Coraz częściej, już podczas rozmów z architektem, padają pytania potencjalnych użytkowników: - Ile będzie kosztować ogrzewanie domu przedstawionego w projekcie? Czy zalecona w nim technologia budowania gwarantuje zdrowy mikroklimat wnętrza? Jak będzie zachowywał się nasz dom podczas kilkudniowych mrozów sięgających 25oC poniżej zera?
» czytaj dalej

Zmiana klimatu

Komfortowy dom to nie tylko ocieplone ściany i idealnie szczelne okna. Materiały, z których buduje się dom muszą być zdrowe, tzn. gwarantować mieszkańcom nie tylko przyjemne ciepło, ale również właściwy mikroklimat wnętrza.

Zdrowy mikroklimat, czyli zapewniający prawidłowe funkcjonowanie człowieka tworzą wszystkie warunki zewnętrzne, które go otaczają. Ale tym razem nie mówimy o kształtowaniu otoczenia według zasad feng shui. O dobrym samopoczuciu, możliwości rzeczywistego odpoczynku, zdrowego snu i wydajnej, skupionej pracy decyduje, w najprostszym ujęciu, właściwa temperatura wnętrza i wilgotność powietrza.
» czytaj dalej

Doceń cegłę - Budującym pod rozwagę

Wszyscy marzący o ciepłym, reprezentacyjnym domu, w którym panuje zdrowy klimat, powinni zainteresować się cegłą klinkierową. Za wyborem tego właśnie materiału przemawiają też racje ekonomiczne: oszczędność przy ogrzewaniu, minimalne nakłady na remonty budowli z klinkieru.

Ten naturalny i trwały materiał jest nadzwyczaj uniwersalny. W zależności od wybranego koloru, rozmiaru i faktury cegły można realizować nawet najbardziej ekstrawaganckie projekty albo postawić obiekt idealnie wtapiający się w istniejącą zabudowę.
» czytaj dalej

Tradycja i nowoczesność

W zgodzie z ekologią i marzeniami

Wymyślna, biała ścieżka w ogrodzie, trwały i zawsze suchy podjazd do garażu, eleganckie, bezpieczne schody do domu - to wszystko można łatwo ułożyć z klinkierowej cegły brukowej.

Klinkierowa cegła brukowa nie zmienia swego wyglądu i wytrzymałości ani pod wpływem wysokich temperatur, wody ani upływu czasu. Jest mrozoodporna i w pełni bezpieczna dla środowiska. Jej podstawowym składnikiem jest naturalna glina, a kolor cegły uzyskuje się w procesie wypalania, a nie sztucznego barwienia. Nie ma więc obaw, że do ziemi przenikną jakiekolwiek szkodliwe substancje chemiczne.
» czytaj dalej

Retro, a nowe

Amerykanie, pytając przyjezdnych z Polski, ile lat ma dom, w którym mieszkają, nie mogą się nadziwić, że w starych kamienicach mieszkają u nas zwykli ludzie. Wszak za oceanem im starszy dom - tym bogatszy właściciel. Ta sama prawidłowość powoli dociera także nad Odrę i Wisłę. To moda na retro, czyli na solidny dom z cegły.
» czytaj dalej

 
Przedsiębiorstwo "JANAR", Koœcielniki Dolne 20; 59-800 LUBAŃ | tel./fax (075) 721 60 72, 722 22 02; e-mail : biuro@janar.pl
Produkcja: Studio Eline         1186023